Vláda je připravena k jednání o zvyšování platů

Vláda je připravena k jednání o zvyšování platů i před koncem roku 2022, do kdy platí současná kolektivní smlouva. Uvedl to v pondělí po jednání mimořádné Hospodářské a sociální rady (HSR) SR ministr práce Milan Krajniak (Směr rodina). Samosprávám podle něj vláda nabízela využití nevyčerpaných eurofondů ke snížení energetické náročnosti.

„Se Sdružením měst a obcí Slovenska jsme se dohodli na zřízení pracovní skupiny, která posoudí možnost, jak využít nevyčerpané eurofondy ke snížení energetické náročnosti budov ve veřejném prostoru, ať už jsou to zařízení sociálních služeb, regionální školství a další veřejné budovy bez ohledu na to , zda jsou státní, obecní nebo i nestátní,“ přiblížil.

Druhým výstupem HSR je podle něj dohoda se zástupci zaměstnanců o zvyšování platů. „Jsme připraveni odstartovat jednání o finančních kompenzacích pro zaměstnance, zjednodušeně řečeno jednání o platech i před termínem, který je na základě současné kolektivní smlouvy stanoven na 1. ledna 2023,“ oznámil Krajniak.

Doplnil, že dosavadní tzn. protiinflační pomoc vlády nebyla cílená na zaměstnance. „Tohle se teď mění. Otevřením těchto jednání umíme pomoci i této skupině lidí,“ dodal ministr práce.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram