Teplárna chystá jednodenní odstávku

Teplárenský holding bude trvat v úterý (14. 6.) od 00:01 do 24:00.
Odstávka výroby v košickém závodě podniku MH Teplárenský holding bude trvat v úterý (14. 6.) od 00:01 do 24:00. Obyvatelé Košic, s výjimkou sídliště Nad jezerem, tak nebudou mít na pár hodin teplou vodu. Dotkne se to zhruba 850 odběrných míst a přibližně 77.220 košických bytů. Dodávka teplé užitkové vody (TUV) by měla být ke koncovým spotřebitelům obnovena ve středu (15. 6.) do 10:00. Pro TASR to uvedla manažerka marketingu a komunikace společnosti Andrea Devánová.

„Důvodem je pravidelná údržba a kontrola, přičemž některé poruchy lze opravit jen při celkové odstávce teplárny. Jde v podstatě o preventivní opatření, díky kterým víme bezproblémově zajistit dodávku tepla a teplé vody během topné sezóny, kdy to naši zákazníci skutečně potřebují,“ vysvětlila .

V minulosti trvaly takové plánované odstávky déle, doba se podle jejích slov zkrátila i díky novým modernějším technologiím výroby tepla. Důsledkem je, že již není třeba provádět opravy v takovém rozsahu jako dříve. „Kromě toho nám obnovitelné zdroje umožňují částečnou dodávku TUV v určité části města,“ doplnila Devánová.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram