Český pivovar Budvar hlásí za rok 2021 nárůst exportu

Český pivovar Budvar, který už dlouhá léta vede soudní spor s americkou společností Anheuser-Busch o používání značky Budweiser, loni navzdory pandemii zaznamenal rekordní nárůst exportu. TASR zprávu převzala z DPA.

Budvar, 126letý státní pivovar, v pondělí informoval, že jeho export v roce 2021 vzrostl o 11 % a dosáhl 1,3 milionu hektolitrů. Pivovar již dříve uvedl, že loni zaznamenal rekordní produkci, již druhým rokem během pandemie onemocnění COVID-19, přičemž objem jeho výroby se zvýšil o 4,6 % na 1,8 milionu hektolitrů. Údaje o zisku ještě nebyly zveřejněny.

Budvar prodává své pivo ve více než 70 zemích. Pivovar v prohlášení uvedl, že ke zvýšení prodeje přispěly všechny jeho hlavní trhy včetně Německa, Británie a Slovenska. Konkrétní prodej pivovaru v Německu poprvé překročil 500.000 hektolitrů.

Pandemie ovlivnila trhy s pivem, přičemž poptávka po pivu v tancích a sudech klesla, protože bary a restaurace byly nějakou dobu zavřené, zatímco poptávka po lahvovém pivu stoupla.

Český pivovar v uplynulých letech expandoval, aby dokázal vyrobit více než dva miliony hektolitrů piva ročně. Tato investice mu pomohla reagovat na změny na trzích během pandemie.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram