7 super tipů na pasivní příjem z investování

V souvislosti s dosahováním finanční svobody často posloucháte a čtete o pasivním příjmu. Vydělávat peníze, aniž byste museli aktivně pracovat, je snem mnoha lidí. Pasivní příjem je proto hlavním tématem mnoha diskusí, článků či podcastů, ale ne každý má jasno v tom, jak tohoto stavu dosáhnout. Přečtěte si o 7 konkrétních tipech na investici vašich volných financí, které vám mohou generovat zisk.

Bez práce mohou být koláče

Asi každý už slyšel slovenské přísloví: \“Bez práce nejsou koláče.\“ V dnešní době to však nemusí zcela platit. Technologie – v tomto případě zejména internet – vám dávají možnost vydělávat, aniž byste museli pohnout prstem. Pokud máte peníze, které vám leží na účtu a kvůli inflaci ztrácejí hodnotu, investujte je. Po určité době se ze správné investice může stát zdroj peněz, který vám bude pasivně generovat profit.

Investujte do cenných papírů

Cenné papíry jsou aktuálně asi nejdostupnější formou investice s cílem budování pasivního příjmu. Možností je velmi mnoho – od bankovních aplikací umožňujících investovat několika kliky v mobilu až po profesionální platformy pro pokročilé investory. Na úvod je dobré si nastudovat, které nástroje jsou vhodné pro vaše finanční cíle. Potom se už peníze zhodnocují samy.

Nemovitost k pronájmu

Máte dost peněz na koupi domu či bytu? V tom případě se před vámi rýsuje příležitost pro dlouhodobý a stabilní pasivní příjem. Zatímco investice do cenných papírů jsou výhodné zejména v časovém horizontu několika desetiletí, pronajímání nemovitosti je výborný způsob, jak zajistit pravidelný pasivní příjem.

Samozřejmě, na začátku si budete muset projít povinnostmi spojenými s koupí nemovitosti. Když však daný dům nebo byt koupíte, zařídíte a najdete podnájemníka, peníze za bydlení vám budou pravidelně nabíhat na účet bez větší námahy. Kromě toho může růst i hodnota samotné nemovitosti.

Peer-to-peer půjčky

Možná je znáte i jako komunitní půjčky. Princip je tentýž. Vy máte peníze připravené k investování. Namísto jednorázové investice je nabídnete někomu, kdo si právě potřebuje půjčit. Ten vám v předem dohodnuté době splatí půjčenou částku is úroky. Za tímto účelem máme již i na Slovensku několik platforem, které oběma stranám poskytují bezpečnost během celého procesu půjčování a splácení.

Založte si dropshipping obchod

Dropshipping je obchodní model, který vám umožňuje vydělávat prodejem zboží, aniž byste přišli do přímého kontaktu se zákazníkem či zbožím. Na začátku vás čeká hledání skupiny zákazníků a skladu s možností dropshippingu. Vy budete plnit roli jakési spojky mezi nimi.

Založíte si web, na kterém budete formou e-shopu nabízet zboží za maloobchodní ceny. Nemusíte však řešit jeho skladování nebo dopravu. Spotřebitel si přes e-shop objedná produkt, zaplatí cenu z e-shopu a sklad mu jej doručí pod jménem vaší firmy. Celá pointa spočívá v tom, že sklad si od vás vyptá velkoobchodní cenu a poplatek za dopravu. Rozdíl mezi touto částkou a cenou z e-shopu – kterou nastavíte vy – se připíše na váš účet.

Vytvořte mobilní aplikaci

Žijeme v době, kdy si mnozí z nás neumí představit den bez chytrého telefonu. Používáme je na vše od čtení zpráv o dění ve světě přes komunikaci až po zábavu. Zpoplatnění aplikace, ať už cenou za stažení nebo reklamami, přináší další možnost na pasivní příjem.

Říkáte si, že neumíte programovat, takže tohle není pro vás? Zde přicházejí na řadu peníze, které chcete investovat a přeměnit v pasivní příjem. Pokud máte dobrý nápad na obsah aplikace, tak si zaplatíte programátora, který váš nápad přemění na realitu a můžete začít vydělávat. Výhodou je, že v dnešní době umíte najít šikovné freelance programátory, kteří za dobrou cenu vytvoří profesionální aplikaci.

Signed business contract lying on table, business partners shaking hands in the background

Otevřete si půjčovnu

Lidé nechtějí platit plnou cenu za něco, co použijí jen jednou. Vy tento fakt můžete využít k vytvoření nového zdroje pasivního příjmu. Investujte peníze tak, že nakoupíte nové:

auta,
kola,
zahradní techniku,
stavební stroje,
oblečení,
knihy.
Může to být prakticky cokoli, co může opakovaně používat více lidí. Potom už zbývá pouze nastavit ceník za půjčení. Ideální tak, aby se vám vrátila počáteční investice a případná cena za údržbu nebo servis daného zboží.

Vytvořte si online kurz

Máte-li nějaké dovednosti nebo znalosti, které vás odlišují od ostatních, máte možnost na pasivní příjem i prostřednictvím online kurzu. Je pravdou, že takový kurz si umíte vytvořit is prakticky nulovou počáteční investicí. Díky penězům však můžete pasivní příjem zvýšit a urychlit jeho nástup.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram